Blog Nedir Nasıl Kurulmuştur

Blog Nedir Nasıl KurulmuşturBlog kelime anlamıyla, ,internet tarayıcısı aracılığıyla sağlanan iletişim ortamıdır. “Log” kayıt anlamına gelmektedir. Weblog olarak çıkan isim zamanla “blog” adını almıştır. Web günlüğü olarak tanımlanan bloglar Web 2’yle birlikte ortaya çıkmıştır. Blog kelimesine karşılık olarak, Türkçede “açıkgünlük”, “ağ günlüğü”, “e-günlük” gibi bazı isimler de kullanılmaktadır. Bu yeni iletişim biçiminin öncüsü ve Daily Pundit’in yaratıcısı Evan William adlı bir internet uzmanıdır.

William’ın weblog sitesi Daily Pundit, dünya olaylarına ilişkin gözlemleriyle önemli bir gündem oluşturmuştur. 11 Eylül saldırıları sırasında medyanın yarattığı manipülasyondan sonra önemi anlaşılmıştır. 2003 yılında Google’ın blogger sitesini satın almasıyla birlikte popüler hale gelmiştir. Kurulum aşamasında çok ilgi görmeyeceği düşünülen blog siteleri bugün gündem yaratma gücünü elde etmişlerdir. Blog”, kullanıcı için herhangi bir teknik bilgi gerektirmeden, kullanıcısının istediği şeyi, istediği şekilde yazan insanların oluşturdukları, günlüğe benzeyen web sitesidir. Blogları oluşturmak ve blogları güncellemek kolay olduğu için internet kullanıcılarının herhangi bir programlama diline ya da teknik ayrıntıyı bilmelerine gerek duyulmamaktadır. Bu nedenle bugün milyonlarca kullanıcısı vardır. Microbloglar,  blogların küçülmüş halidir. Bloglardan tek farkı paylaşılan bilgi, düşünce, haber vs. kısa ve anlıktır. Microblogların en bilineni ise twitter’dır. Burada 140 karakterde anlatılmak zorundadır, bloglarda ise böyle bir sınırlama yoktur.

NEDEN E-KATALOG?

 
E-katalog nedir?Elektronik ortamda hazırlanan, baskı ve kağıda ihtiyaca duyulmadığı için maliyeti de düşen, basılı olmadığı için eskimeyen ve en önemlisi tükenmeyen araçlarına e-katalog denir. CD ortamında veya internet ortamında yayımlanabilen bu ürünler, gerçek basılı halde olan ürünler kadar değerlidir.

Seo

Seo Fiyatları